Autocad’le Kız Tavlama Teknikleri

Bu başlık mimarlara yönelik olup “surf yaparken rastladım ben buraya” ziyaretçilerini pek açmayabilir.
Şimdi ofiste çok güzel, ilik gibi bir kız var… Tabii bir bilgisayar ve de Autocad. Kızcağız diyor ki “pühh, çizimin çok önemli kısımlarını yanlışlıkla silmişim! Şimdi herşeyi geri almak zorunda kalacağım, ühü”…
İşte tam o sırada arkasından yanaşıyorsunuz. Komut satırına “oops” girip enter’a basıyorsunuz. Bu komut sadece son silme işlemini geri alıp (undo) sonrasında yapılmış işlemleri aynen koruyacaktır. Ardından sessizce arkanızı dönüp akşam yemeği için rezervasyon yaptırmaya gidiyorsunuz.
Aynı kızla bir akşam yemeği, bir de günübirlik kayak gezisinden sonra yine arkasından yanaşıyorsunuz. “Imm, bu çizim çok dağınık. Parametrik çalışmak istiyorsan objelerini optimize etmelisin.” diyorsunuz (kızlar genelde Autocad’i kötü kullanırlar). Komut satırına “overkill” yazıp enter’a basıyorsunuz. “Bu üstüste çizilmiş elemanları, tanımlayacağın bir hata payı aralığında temizler” diye ekleyip şarap siparişi vermeye gidiyorsunuz… Tebrikler, Gece yapacaklarınız size kalmış.

Bu başlık mimarlara yönelik olup, “surf yaparken rastladım bu siteye” ziyaretçilerini pek açmayabilir.

Şimdi ofiste çok güzel, maşallah, ilik gibi bir kız var… Tabii bir bilgisayar, bir de Autocad. Kızcağız diyor ki; “pühh, çizimin önemli kısımlarını yanlışlıkla silmişim! Üstüne de 1 saat çalışmıştım. Şimdi herşeyi geri almak zorunda kalacağım, ühü“…

İşte tam o sırada arkasından yanaşıyorsunuz. Komut satırına “oops” yazıp enter’a basıyorsunuz. Bu komut sadece son silme işlemini geri alıp (undo) sonrasında yapılmış işlemleri aynen koruyacaktır. Ardından sessizce arkanızı dönüp akşam yemeği için rezervasyon yapmaya gidiyorsunuz.

Aynı kıza 3 günden (bir akşam yemeği, bir de kayak turu) sonra tekrar yanaşıyorsunuz. “Imm, bu çizim çok dağınık. Parametrik çalışmak istiyorsan objelerini optimize etmelisin.” diyorsunuz (kızlar genelde Autocad’i kötü kullanırlar) ve komut satırına “overkill” yazarak enter’a basıyorsunuz. “Bu komut, üstüste çizilmiş elemanları, tanımlanan bir hata payı aralığında temizler” diye ekleyip şarap siparişi vermeye gidiyorsunuz… Tebrikler, Gece yapacaklarınız size kalmış.